O společnosti Tyco Fire & Security Czech Republic s.r.o.

Tyco Fire & Security Czech Republic s.r.o. působí v České republice již od roku 1993. Současná struktura společnosti vznikla postupným sloučením několika společností zabývajících se bezpečnostními a protipožárními systémy. Z historie společnosti jsou nejvýznamější následující změny.

2015

24.4.2015 se společnost přejmenovává na Tyco Fire & Security Czech Republic s.r.o..

2010

1.1.2010 koupil koncern Tyco od společnosti Celestica Czech Republic výrobní závod v Ráječku. Tento závod byl jako nové výrobní centrum začleněn do divize Tyco Safety Products a organizačně spadá pod Tyco Fire & Integrated Solutions s.r.o., člen koncernu Tyco. Společnost Celestica Czech Republic v Ráječku dosud pro společnost Tyco vyráběla elektronická zařízení (např. detektory požáru) a koupě tohoto výrobního centra se tedy stala pokračováním dosavadní několikaleté spolupráce.

Výrobní závod Tyco Fire Protection Product Ráječko

Výrobní závod Tyco Fire Protection Product Ráječko

2009

V rámci koncernu Tyco došlo v České Republice s účinností ke dni 1.10.2009 k fúzi sloučením společnosti ADT Security Center, s.r.o. jako zanikající společnosti se společností Tyco Fire & Integrated Solutions s.r.o., člen koncernu Tyco, která se stala nástupnickou společností. Služby poskytované společností ADT Security Center, s.r.o. budou nadále poskytovány v plném rozsahu v rámci nové divize ADT Security Center.

Současně na Slovensku došlo dnem 18.9.2009 rovněž k fúzi sloučením společností Tyco Fire & Integrated Solutions s.r.o., člen koncernu Tyco – organizačná zložka, jako zanikající společnosti se společností Tyco Fire & Integrated Solutions (Slovakia) s.r.o., která se stala nástupnickou společností. Nadále tvoří pouze jeden právní subjekt s obchodním názvem Tyco Fire & Integrated Solutions (Slovakia) s.r.o..

2008

V rámci společnosti Tyco Fire & Intergrated Solutions s.r.o. vzniká nová divize ADT Security Projects. Toto oddělení je primárně orientováno na segment retailového trhu, kde převážně operuje v oblasti ochrany zboží. Nabízí komplexní řešení pro obchody, obchodní řetězce, knihovny, galerie, atd. především pomocí produktů z koncernu Tyco světových značek Sensormatic (EAS) a American Dynamics (CCTV).

2005

V rámci koncernu Tyco, divize Fire & Security působily na území České resp. Slovenské republiky doposud následující společnosti:

TOTAL WALTHER – Stabilní hasicí zařízení, s.r.o.
ZETTLER ČR, spol.s r.o.
Tyco Integrated Systems s.r.o.

Tyto výše uvedené právní subjekty se 30.9.2005 sloučily a nadále tvoří pouze jeden právní subjekt s obchodním názvem Tyco Fire & Intergrated Solutions s.r.o., člen koncernu Tyco.

1996

Společnost Alois Zettler Elektrotechnische Fabrik GmbH se stává součástí nadnárodního koncernu Tyco International, jednoho ze světových lídrů v oblasti protipožárních a bezpečnostních technologií.  Tímto přechází pod koncern Tyco International i společnost ZETTLER ČR, spol.s r.o..

1993

Společnost Alois Zettler Elektrotechnische Fabrik GmbH se sídlem v německém Mnichově, tradiční společnost s více než stoletou tradicí ve vývoji a výrobě elektrické požární signalizace a komunikačních systémů sestra-pacient, zakládá 1.8.2015 v Liberci společnost ZETTLER ČR, spol.s r.o. se zaměřením na vývoj a prodej produktů značky ZETTLER.